E-Urząd – Grodzisk Wielkopolski

14 wrz    Aktualności

Załatwianie spraw w urzędzie bez czekania w kolejkach? Bez wychodzenia z domu? O każdej porze? W Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim jest to już możliwe!

W ramach projektu pn. „E – URZĄD – DODAJ DO ULUBIONYCH”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego uruchomiono 35 e-usług, które umożliwiają złożenie wniosku za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Warunkiem skorzystania z oferowanej możliwości jest posiadanie konta na platformie ePUAP (http://epuap.gov.pl), które w prosty sposób można założyć samodzielnie. Następnie składamy wniosek o profil zaufany (PZ), który potwierdzamy w Biurze Obsługi Mieszkańca w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim. Samo potwierdzenie PZ trwa kilka minut, wystarczy być osobiście z dokumentem tożsamości.

Od tego momentu wiele spraw w Starostwie możemy załatwić w bardzo wygodny sposób, o każdej porze siedząc przed komputerem w domu.

Projekt „e – urząd – dodaj do ulubionych” jest kolejnym etapem elektronizacji grodziskiego starostwa mającym na celu poprawę jakości obsługi mieszkańców i przedsiębiorców, skrócenie czasu załatwiania spraw oraz obniżenia kosztów funkcjonowania Urzędu.